Elektropohon v Café Racer kabátku? Midnight Runner!

Koprodukce italské značky Energica Motor Company a společností Apache Custom Motorcycles nese své ovoce. Má podobu elektrického motocyklu v Café Racer kabátku evokujícím sedmdesátá léta.

Café Racer motocykl je s elektrickým pohonem dost ojedinělý. A i proto je toto spojení velmi atraktivní a poutavé. Nápad je skvělým tahákem současného trhu, protože je dost nenapodobitelný a zvláštní. Zkrátka kousek, kterému nelze odolat.

Určitě jste si už všimli, že vesměs tyhle motocykly v elektrickém pojetí a poháněné elektročlánky, mívají velmi moderní, mnohdy až nepozemsky futuristické pojetí a design. Je to dáno tím, že vesměs si každý spojení elektřiny a motocyklu představuje jako moderní spárování, nikoli klasiku.

Moderna vítězila rovněž u značky Energica Motor Company (EMC), až do doby, než se spojila ve spolupráci s Apache Custom Motorcycles. Spolutvoření jim velmi prospělo, neboť oproti kouskům na bázi moderny, kterými byla značka EMC proslulá, se z toho vyloupla stylovka a klasika jako víno.

Motocykl poháněný elektromotorem, dostal název Midnight Runner. Tenhle Cafe Racer je poháněn jednotkou s baterií o kapacitě 11,7 kWh. Pohonná jednotka má výkon 70 kW/95 k, s točivým momentem 170 N.m, přičemž stroj může dosáhnout rychlosti okolo 200 km/h. Při jízdě lze volit ze čtyř jízdních režimů – Eco, Rain, Urban, a Sport. Midnight Runner dojede na jedno nabití až na vzdálenost 200 km a další dobití do plné kapacity zabere 3 a půl hodiny.

Motocykl jakoby vypadl ze sedmdesátých let, což je zjevné kapotáží i pojetím sedla, dvojkou hranatých světlometů mírně čnících dopředu i vtipnou tečkou v podobě napodobeniny palivové nádrže. Trubkový rám je převzat ze streetfighter Energica Eva, což je rovněž elektromotocykl z produkce Energica Motor Company. Ze stejného stroje je i stavitelná vidlice, systém brzd Brembo i kola o 17 palcích.

Zdroj foto: Energica Motor Company; Apache Custom Motorcycles

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování, Moto design, Technika, Zajímavosti se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>