Limitovka od BMW? HP4 Race!

BMW  Motorrad dodává šťávu své modelové řadě. Okořenila ji nyní limitovaná edice v podobě závodního motocyklu HP4 Race, jehož se vyrobí jen 750 kusů.

A tak toužíte li po ostrém a nabušeném Superbiku s karbonovým rámem, jehož hmotnost nepřesáhne 200 kg (konkrétně 171kg) a výkonem (215 koní) si nezadá s mnohem většími kousky, tak BMW HP4 Race je ta pravá motka.

Čím se tenhle super speciální závoďák vyznačuje?

Především je hodně karbonový. Motka je postavena na karbonovém skořepinovém rámu s fascinující nízkou hmotností pouhých 7,8 kg. K tomu dostala zadní samonosný karbon rám, který lze nastavit na tři stupě výšky. A i kola jsou z karbonu, což motce pomáhá zůstat pod hmotností 200 kg, když jsou díky materiálu kola až o 25% lehčí, než ta z lehkých slitin.

Přední obrácená upside-down Öhlins FGR 300 vidlice je doplněna Öhlins TTX 36 GP jednotkou k pružení a tlumení. O bezpečnost se starají brzdové třmeny Brembo GP4 PR spolu s ocelovými kotouči T – Type 320.

Pohonnou jednotkou BMW HP4 Race je závodní motor s výkonem 158kW/215koní s točivým momentem v maximu na hodnotách 120 Nm v 10 000 1/min. Motor je spřažen s šestistupňovou převodovkou rovněž závodního rázu, která má speciálně upravené převody a poměry.

Motka má trendy 2D přístrojový panel a 2D záznam dat, a to včetně loggeru. K tomu dostala dynamickou kontrolu trakce, jež je programovatelná a nastavitelná na převody v 15 úrovních. Stejně tak je variabilně nastavitelná i motorová brzda EBR.

Model stáje BMW HP4 Race mimo hojně karbonového základu, byl ještě nastrojen mnoha prvky z téhož materiálu s rychlopříchytkami. A barvy? Samozřejmě musí být model vyladěn do barev BMW – modré, červené a bílé.

Zdroj foto: BMW

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice BMW, Katalog motocyklů, Moto design, MotoSport, Technika se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>