Italian Volt Lacama z 3D tisku: fikce se stává skutečností

Italian Volt a jejich model Lacama, je žhavá novinka malé stejnojmenné italské firmy. Je to kousek poháněný elektřinou.

Model Italian Volt Lacama je motocyklovou novinkou o váze 245 kilogramů s elektropohonem, točivým momentem 208 Nm, a se zrychlením z 0 na 100km/h za 4,6 sekund. Motka vyvine maximální rychlost 177 km/h, když ujede na jedno dobití až 200 kilometrů.

Rychle a efektivně

Nabití motky je velmi krátké – na 80 % kapacity se nabije díky rychlému Combo DC nabíjení za 40 minut a kapacita baterie činí až 15 kW/h. Stav dobití baterie lze kontrolovat mobilní aplikací, tedy prakticky, rychle a zcela dle moderních trendů dneška.

Pohodlná a bezpečná jízda

Bezpečnost je zaručena brzdami Brembo a prima jízdu pak odpružením Öhlins. Díky elektropohonu má Italian Volt nízké nároky na údržbu, a je k mání ve třech variantách (roadster, cafe racer a scrambler), což je umožněno tím, že kapotáž motky, její rám i zadní vidlice jsou vyrobeny za pomoci 3D tisku.

…nabito na 80% za 40 minut…

Famózní, říkáte? My také. Italian Volt Lacama je zkrátka motka s velkými výkony, neuvěřitelným designem, vytvořeným na bázi unikátních technologických řešení. Cena stroje není zatím známa, vše je stále ještě ve vývinu, ale letos plánuje Italian Volt dokončit vývoj a začít přijímat objednávky. A k tomu musí cenu předem oznámit. Tak se nechejme překvapit.


Kdo jsou Italian Volt?

Italian Volt je mladá společnost, která vznikal teprve roku 2016. Jejími zakladateli jsou dva kamarádi Nicola Colombo a Valeria Fumagalli. Ještě před založením firmy se ale již motocykly zabývali, k čemuž je ponoukla jejich eakapáda s jízdou na elektomotorkách ze Šanghaje do Milána. Za ni získali i zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Na této trase urazili za 44 dní jen a pouze na elektrický pohon celkem 12 379 km. Na základě cesty se pustili do vývoje a stavby elektromotocyklu sami již roku 2015, a společnost Italian Volt založili o rok později v Miláně, kde má firma sídlo dodnes.

Zdroj foto: ItalianVolt

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování, Katalog motocyklů, Moto design, Technika se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>