Nová limitka od CCM? Je tady Scrambler!

Firma CCM Motorcykles je anglická firma, jež není u nás příliš zavedena. A to i když společnost vznikla již roku 1971 díky zakladateli firmy Alanu Clewsovi. Ale možná právě proto stojí jejich kousky za povšimnutí. Jejich nedávno uvedený Spiftfire vyvolal obrovský hlas. Bylo jich vyrobeno jen 150 kusů a podobně limitovaná edice je na tapetě i nyní, a to ve formě brášky Scramblera. Potvrdil to marketingový ředitel společnosti CCM John Drogan.

Zmíněný Spitfire se stal velmi populárním i přes omezený počet vyprodukovaný firmou CCM. A věřte – nevěřte, slehla se po nich zem do deseti dní – ano, za deset dní mělo všech 150 Spitfirů nové majitele. I to je možná dost zřejmý důvod, proč se společnost CCM rozhodla jít do další limitky (ve trochu vyšším počtu) ve formě Scramblera.

Scrambler ve stylu off road, má mít prima hmotnost okolo 123 kg. Což ocení mnohý milovník jedné stopy. A jako správný mladší bráška bude mnoho společného se Spitfire. Převezme velkou část jeho technických prvků a vybavení. Půjde o pohonnou jednotku o objemu 600ccm s výkonem 55 koní a jedním válcem, v základu zůstane i rám. Ten bude jen jemně upraven pro delší výfuky a větší sedlo. Shodné budou i brzdy Brembo, ale Scrambler dostane větší kola vepředu o sedmnácti a vzadu o devatenácti palcích.

Příjemně překvapí i cena stroje, která se i přes fakt, že se jako vždy u CCM jedná o vesměs ruční stavbu, nepřesáhne 300 tisíc korun. Měla by být konkrétně 8995 britských liber, což je v přepočtu nějakých 290 tisíc našich korun.

Tenhle krásný, ručně vyráběný off road Scrambler, jde do prodeje právě v těchto dnech – oficiálně právě dnes – ve čtvrtek 04. května 2017 v limitované edici 250 kusů, což je o celou stovku kusů více, než bylo jeho starších brášků Spitfire. Vratná kauce za objednávku činí 500 britských liber a první kousky budou k mání v září 2017. Máte zájem? Zkuste se registrovat zde, na oficiálních stránkách CCM Motorcycles.

Zdroj foto: CCM Motorcycles

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Technika, Zajímavosti se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>