Jak zabezpečit motorku před krádeží?

Příchod jara a teplejšího počasí s nadšením očekávají nejen turisté, ale také samozřejmě motorkáři. Jakmile začne venku být příjemně, mnozí z vás si jistě nenechají ujít možnost projet se po okolí na svém jednostopém stroji. Před tím, než vyrazíte, je nutné udělat pár zásadních věcí. V první řadě je zapotřebí důkladně zkontrolovat stav motocyklu po zimě, potažmo zajet do servisu. Velmi důležité je rovněž myslet na řádné zabezpečení motorky.

Zámky

Základním předpokladem pro to, aby vám někdo neodcizil motorku, kterou někde odstavíte, byť třeba jen na pár minut, je její zajištění kvalitním bezpečnostním zámkem. V obchodech se dají pořídit hned v několika verzích. První možnost představují kotoučové zámky, jež jsou poměrně levným řešením. Ne vždy však motocykl dokážou ochránit, neboť jej stačí nadzdvihnout a dá se odtáhnout. Alternativou jsou válečkové zámky, případně bytelné řetězové zámky. Vždy je dobré zvolit co nejrobustnější modely, s jejichž překonáním mají zloději daleko větší starost, často pak raději od krádeže upustí.

GPS alarm na motorku

Moderním způsobem, jak provést zabezpečení motorky, je instalovat na ni motoalarm. Na trhu se dá zakoupit efektivní GPS alarm na motorku s pohybovým senzorem. Ten vás upozorní, jakmile se s motocyklem neoprávněně manipuluje. Zároveň slouží jako GPS tracker na motorku, kdy máte možnost neustále sledovat, kde se vozidlo nachází. Stačí si nainstalovat do počítače, notebooku či třeba chytrého mobilního telefonu příslušnou aplikaci a budete mít dokonalý přehled o aktuální pozici. Tracker a alarm na motorku jsou velmi praktickými pomůckami, výrazně zvyšují šanci, že o svůj motocykl nepřijdete. Přeci jen jde často o drahé stroje, takže se investice v jednotkách tisíců korun do kvalitního zabezpečení motocyklu rozhodně vyplatí.

Hledáte-li spolehlivé řešení pro zabezpečení motocyklu, pořiďte si GPS alarm a tracker na motorku od společnosti REX. Firma se přímo specializuje na prodej moderních zabezpečovacích prvků pro vozidla.

Příspěvek byl publikován v rubrice Technika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>