Triumph Boneville Truxton 1200

Rodina legendárních moderních klasiků Triumph se rozšířila. Pro sezónu 2021 byla vybavena řadou značných aktualizací – například vyšší výkon, jízdní vlastnosti nebo změněný vzhled.

Modernizovaná rodina klasických motocyklů Bonneville, jejíž jedinečná pokrevní linie sahá až ke kultovnímu motocyklu Triumph Bonneville z roku 1959, zahrnuje kompletní spektrum ikonických britských motocyklů.

Od původních Bonneville T120, T120 Black a T100 až po Street Twin doplněný o limitovanou edici Street Twin Gold Line, klasický cruiser Bonneville Speedmaster nebo například jedinečný Bonneville Bobber.

Každý byl vytvořen ve vývojovém středisku Triumph v Hinckley, kde týmy specialistů a konstruktérů tvoří všechny motocykly i jejich prototypy. Každý z nich je řešen tak, aby měl v sobě legendární DNA a poskytnul moderní vlastnosti dnešní doby.

Spolu s modelem Thruxton RS, který byl zaznamenal své celosvětové uvedení na trh již v minulém roce, budou v dubnu 2021 odhaleny všechny podrobnosti k oficiálnímu odhalení nových přírůstků modernizované rodiny Bonneville, nového Scrambleru 1200 a Street Scrambleru.

Boneville Truxton 1200

Je to dozajista motka, která se dotkne vašeho srdce. Hlavně milovníků kalsiky a retra, čímž model je, a to retrem ze 60. let a také je café racerem na maximum. Stačí se jen podívat – krásné chromy, hliníková paprsková kola, sportovní barevné kombinace, výfuky ve stylu megaphone, sportovní nízká řídítka a stylová zrcátka upevňují vzhled opravdového retro motocyklu.

Motka je postavena v trubkovém ocelovém rámu a stojí na hliníkových paprskových kolech vepředu se 32-dráty 17 x 3.5 in a vzadu se 32-dráty 17 x 5 in. Kola jsou obuta do přední pneu o rozměrech 120/70 ZR17 avzadu 160/60 ZR17.

Stroj o rozměrech na šířku 745 mm, na výšku 1030 mm s rozvorem 1 415 mm, má sedlo ve výšce 810 mm. Suchá hmotnost motky činí 197 kilogramů. Pod kapotou bublá kapalinou chlazený, 8 ventilový řadový dvouválec s SOHC a zážehovým intervalem 270 stupňů.

Pohon o obsahu 1 200 ccm má maximální výkon  105 PS/ 103 Bhp (77 kW) @ 7500 rpm a maximální kroutící moment 112 Nm 4 250 rpm se spotřebou 4.9 l/100 km v palivové nádrži o objemu 14,5 litrů. Motor je spřažen se šestistupňovou převodovkou, spojka je vícelamelová v olejové lázni.

Palivový systém s vícebodovým sekvenčním vstřikováním doplňuje výfukový systém se dvěma chromovanými nerezovými výfuky (2 do 2). Bezpečnost stroje jistí brzdový systém sestávající z přední brzdy Brembo se dvěma plovoucími kotouči o průměru 310 mm se dvěma třmeny a čtyřmi pístky i s ABS. Zadní brzdu tvoří jeden kotouč o průměru 220 mm, dva pístky Nissin, plovoucí třmen a rovněž ABS.

Přístrojovka pojímá LCD multifunkční display, analogový tachometr a otáčkoměr, ukazatel zařazeného rychlostního stupně, stav paliva i dojezd na aktuální stav paliva, servisní indikátor, hodiny, trip computer, indikátor vyhřívaných rukojetí, ukazatel spotřeby paliva a kontroly trakce a volby jízdního módu.

CO2 hodnoty jsou v módu EUR0 5 Standard a činí 119.0 g/km. Cena Boneville Truxton 1200 i ostatních modelů je k dispozici u dealerů značky Truimph.

 

Zdroj foto: Triumph

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Technika, Triumph se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>