Nejjednodušší cesta k autu vede přes operativní leasing

Je spousta možností, jak konečně získat své vysněné auto. Většina lidí by si přála prostě zajít k autorizovanému prodejci a koupit si úplně nový model. Realita je ale krutá a tuto variantu si může dovolit málokdo. Jednak jsou nová auta drahá, jednak je třeba mít k dispozici nemalou hotovost, nebo se uvázat na dlouhá léta půjčkou. Nicméně ani pokud pro vás tudy cesta nevede, nemusíte ještě mířit do autobazaru.

V autobazaru sice nakoupíte levněji, ale s větším rizikem. Jak si ověříte, že vůz nemá přetočený tachometr a nekupujete zajíce v pytli? Těžko. S přímým nákupem od prodejce přes inzerát na tom nebudete o moc lépe. Půjčka či klasický finanční leasing jsou sice cestou, jak si pomoct k novému automobilu, ale uvážete se na dlouhé roky splácení. Má tedy člověk s průměrným platem vůbec nějakou šanci získat bezpečně slušné auto? Má. Ta šance se jmenuje operativní leasing.

Leasing tentokrát trochu jinak

Operativní leasing toho s tím klasickým nemá až tolik společného. Spíš by se dal přirovnat k dlouhodobé půjčce. Na začátku si vyberete vůz a uzavřete smlouvu na dobu určitou. Nejčastěji na dva nebo tři roky, nevážete se tedy na dlouho. Po dobu trvání této smlouvy platíte měsíční předem určenou splátku a výměnou za ni se vám leasingová společnost o auto stará.

Vše pochopitelně záleží na leasingovém tarifu a firmě, již si vyberete, ale zpravidla vám zajistí pravidelné servisní prohlídky, platbu pojištění, výměnu pneumatik apod. Vy se o nic nemusíte starat, pouze jezdíte. A právě proto mají o operativní leasing velký zájem firmy, ženy a obecně mladí lidé, kteří nemají času nazbyt a nechtějí se věnovat zbytečnostem.

Po skončení smlouvy pokračujete dál

Už jsme si prozradili, že smlouva na operativní leasing se uzavírá na pár let. Co až skončí? To je na vás. Některé leasingové společnosti vám možná nabídnou auto odkoupit za zůstatkovou cenu. Jinak si prostě uzavřete novou smlouvu na nějaký jiný vůz. Každých pár let se tedy budete vozit v novém autě vybaveném těmi nejmodernějšími technologiemi pro bezpečí vás a vaší rodiny. Navíc máte možnost si po pár letech vybírat vůz podle svých aktuálních finančních prostředků. Teď si vezmete dražší auto, až půjdou děti studovat, sáhnete po levnějším. Vše si nastavíte podle sebe.

Nemusíte se vázat ani na ty dva či tři roky

Pokud vám i smlouva na dva nebo tři roky přijde jako příliš velký závazek, určitě se vám bude líbit novinka od leasingové firmy Driveto. Členům svého Driveto klubu poskytují operativní leasing na dobu neurčitou, sami si zvolíte, zda auto vrátíte po čtyřech měsících, či čtyřech letech. Uvidíte, jak vám to zrovna bude vyhovovat. Bližší informace včetně bohaté nabídky aut najdete přímo na www.driveto.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>