Proč mít na svém vozidle tažné zařízení?

Pořídili jste si vozidlo bez tažného zařízení, protože jste si mysleli, že ho nikdy nepoužijete? Zatoužila však manželka po krbu, a tak musíte nyní jezdit pro dřevo? Jestliže si ho necháte dovézt, je nezbytné zaplatit i dopravu, která není zrovna nejlevnější. V případě, že byste chtěli ušetřit a odvézt si kopu dřeva sami, bez tažného zařízení a vozíku se jednoznačně neobejdete. Samozřejmě nemusíte hned věšet hlavu, protože tažné zařízení je možné pořídit i dodatečně.

Tažné zařízení oceníte také v létě. Snili jste někdy o obytném přívěsu a výletu do zahraničí za dobrodružstvím? Jakmile budete mít tažné zařízení, není to žádný problém. Obytné přívěsy se dají půjčit v mnoha autopůjčovnách. Výhodou je, že přespíte, kde se vám zachce.

Jaké druhy tažných zařízení existují?

Současný trh je rozmanitý, co se variant tažného zařízení týče. Jakmile do vyhledávače zadáte například frázi „tazne zarizeni“, případně rovnou s typem vozidla, jako například „tažné zařízení Seat Leon“, nabídne se vám hned několik optimálních řešení.

První variantou je pevné tažné zařízení. Samotný název napovídá, že se daný prvek připevňuje na automobil pevnými čepy. Můžete nainstalovat nosič kol na tažné zařízení, což oceníte hlavně v létě, pokud jezdíte na takzvanou cyklodovolenou. Pevné zařízení se vám vyplatí, jestli ho budete používat opravdu často.

Jestliže vám nevadí, že nenainstalujete nosič na kola na tažné zařízení, vystačí vám odnímatelná verze s odnímatelným čepem. Při parkování tak na tažné zařízení nemusíte myslet. Ještě než se tedy pustíte do koupě tažného zařízení, zohledněte tyto parametry.

Kde si nechat tažné zařízení nainstalovat?

Jedním ze specialistů, kde vám namontují tažné zařízení, je firma Rameder. Jedná se o experta v daném oboru, jenž vám navrhne vhodnou variantu přímo na míru vašim požadavkům a potřebám.

Příspěvek byl publikován v rubrice Technika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>