Saroléa Manx7: Supersport v elektřině

Saroléa je belgická značka, která ve 20.letech začínala zbraněmi a postupně svoji výrobu přetransformovala na kola a motocykly. Její pohnutá minulost, zánik a v nedávných letech nový vzestup pod novým vedením jí ale neubraly na kvalitě. Dokazuje to jejich novinka Supersport, a nejen tak ledajaký.

Jejich výroba a kousky byly v posledních letech spíše na vlně závodů Super Trophy. I zde však bylo pohonem to, co odlišuje model Manx7 od jiných Supersportů – elektřina. Pro letošní rok dostali milovníci jedné stopy od firmy Saroléa jen pomálu kousků. I tohoto unikátního stroje Manx7 je k mání letos pouze pár – limitovaná edice čítá dvacet kusů.

Manx7

Model je vyroben v rámci historie značky ručně a vše na něm, od podvozku přes karoserii až po motor bylo navrženo a vyvinuto ve firmě Saroléa. Je to tedy jasné a zřetelné DNA, které stroji dává ojedinělý punc pro maximální zážitek z jízdy.

Technické parametry

  • Pohon: Vzduchovzdorný bezkartáčový DC 3-fázový elektrický motor
  • Rozměry: délka: 2055 mm; výška: 1080 mm; sedák ve výšce 820 mm; rozvor 1430 mm
  • Hmotnost: 217 kg
  • Podvozek: Monokokový rám z uhlíkových vláken; uhlíková opěrka; přední zavěšení Ohlins® FGRT-200 a zadní zavěšení Ohlins® TTX36
  • Brzdy: přední čtyřpístková radiální posuvná Beringer Aerotec® a zadní axiální třmeny se dvěma písty Beringer Aerotec®
  • Kola: kovaný hliník OZ Gass-R® vepředu 17 “x 3.5″ a vzadu 17 “x 6″
  • Pneumatiky: Dunlop SPORTSMART TT vepředu 120/70 a vzadu 190/55
  • Karoserie: z uhlíkových vláken, Plexiglas® poly (methylmethakrylát) tělo Fabbri Accessori®; lehké titanové a hliníkové šrouby a šrouby Pro-Bolt®
  • Baterie: 14 kWh Lithium-Ion s dojezdem na 230 km, rychlé nabíjení, doba nabíjení DC na 80 % činí 20 minut

Jádrem modelu Manx7 je podvozek z karbonových vláken s monokokem. Tato kombinace materiálů a technik vede k lehkému, velmi silnému a tuhému podvozku. Pro nízkou celkovou hmotnost a optimální bezpečnost je zadní kyvná vidlice také vyrobena z lehkého uhlíkového vlákna.

Saroléa Manx7 má ideální rozložení hmotnosti 50 % vpředu a 50 % vzadu. Pokročilý elektrický pohon stroje přináší vzrušující výkon. Na rozdíl od benzinového spalovacího motoru se stovkami pohyblivých částí mají elektrické motory Saroléa pouze jeden pohyblivý kus: rotor. Výsledkem je, že akcelerace Saroléa Manx7 je okamžitá, tichá a hladká.

Cena Supersportu Manx7 začíná na částce 1 110 000 Kč.

Zdroj foto: Saroléa

Autor: Pavla Košík Jelínková

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Technika, Zajímavosti se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>