Triumph Tiger 1050 Sport

Triumph přišel se zajímavým kouskem, který stojí za zmínku. Je jím jejich model Tiger 1050 Sport, což je cestovní motka, s komfortní, ale přesto stále sportovní jízdou v jedné stopě. Pohybuje se mrštně, jistě a s lehkostí. 

Přepracovaná ergonomie motky markantně zlepšila jízdní komfort, přičemž sedlo je barevně prošito a ve spodní části z tvrdšího materiálu. Mimoto bylo vytvarováno úžeji a mnohem pohodlněji jak pro jezdce, tak i pro batůžek. Pro batůžek je sedlo posazeno oproti dřívějšku také níže a ten je tak více schován i chráněn před větrem za jezdcem.

odstín matt silver ice

Na první i druhý pohled

Řídítka byla nastavena a posazena blíže k jezdci a jsou také níže, než byla původně. Prostor pod sedadlem dovoluje krásně uschovat i zámek “U-Lock”. Nový náboj modelu dodává rovněž jednostranná kyvná vidlice, nově přepracované boční panely a zadní část, která evokuje celkově sportovnější vzhled motky i nové světlomety s lepším výkonem.

odstín storm grey

Motor

Pod sedlem ve výšce 830 mm, bublá vysoce výkonný motor, kterým je kapalinou chlazený DOHC, řadový tříválec o objemu 1050 ccm. Nabízí maximální výkon 123 k/92 kW s maximálním kroutícím momentem 104Nm.

Pohon je celkově dynamičtější, s lepším točivým momentem a zlepšeným vstřikováním paliva. Zdokonalen byl i výfuk pro výraznější zvuk a lepší proudění plynů a sání vzduchu. To vše vede k výrazně lepší akceleraci a v kombinaci s přepracovanou převodovkou je z nového Tigeru Sport motocykl s opravdu sportovním duchem.

Špičkové jsou brzdy, jimiž jsou vepředu dvoukotoučová plovoucí brzda o průměru 320 mm s radiálním čtyřipístkovým brzdičem Nissin a vypínatelným ABS a vzadu jednokotoučová brzda o průměru 255 mm, s dvoupístkovým brzdičem Nissin a také vypínatelným ABS.

Brzdy souzní s perfektním podvozkem sportovního charakteru, a tak vám stroj při své délce 2 170 mm, šířce 840 mm a výšce 1 370 mm s rozvorem 1 537 mm vytvoří skutečnou zábavu a radost z jízdy.

Plně nastavitelné odpružení a nové pružiny disponují vysokou úrovní nastavitelnosti a citu. Nová silnější jednostranná kyvná vidlice poskytuje větší tuhost a možnost zatížení, což znamená perfektní jízdní výkony při jízdě ve dvou.

Přístrojová deska má LCD s digitální rychloměr, analogový otáčkoměrem, výstražné blikače a palubní počítač. Triumph Tiger 1050 Sport má spotřebu 5.2 l/100 Km a CO2 hodnoty na EUR0 4 Standard činí 119.0 g/km.

Zdroj foto: Triumph

Autor: Pavla Košík Jelínková

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování, Katalog motocyklů, Triumph se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>